poniedziałek, 2 listopada 2015

Prawo i Sprawiedliwość


Obecna sytuacja w Prawie i Sprawiedliwości jest tak zakręcona jak karuzela w Kamocinie. Jedni aż drżą z podniecenia objęcia nowych stanowisk, jeszcze inni czują się zdradzeni i niedocenieni przez wielkiego mistrza tej niebiańskiej i świecącej sprawiedliwością sekty. Wszyscy oddani wielkiemu mistrzowi postanowili dobrowolnie założyć sobie smycz i kaganiec. Jedni już służą na dwóch łapach, inni próbują zwrócić na siebie uwagę plącząc się pod nogami samego mistrza. Tylko postawmy sobie podstawowe pytanie: Czy oni wszyscy cieszą się tylko ze stanowisk i dodatkowych wpływów na koncie? Czy też poważnie myślą o Polsce? Zaraz się przekonamy, jakie są najbliższe plany i przyszłość Wielkiego Szu i całej tej świętej krucjaty.

Jarosław Kaczyński – czyli Wielki Szu, który jeszcze się waha i myśli o pierwszych skrzypcach w roli premiera. Jeżeli mogę doradzić to proszę za dużo nie myśleć panie Jarosławie, bo może się to skończyć bardzo źle dla pana i to piszę bardzo serio. Jeżeli mogę podpowiedzieć (żartobliwie) to podpowiem tylko, że: Koń ma wielki łeb, więc niech sobie myśli. Co do samego zdrowia? Hm… to proszę koniecznie o nie zadbać i tu w ogóle nie żartuje. Na poważne potraktowanie zdrowia daję panu dziesięć miesięcy. Ponieważ już wcześniej zalecałem i w dalszym ciągu zalecam panu drugi szereg, to proszę to również potraktować, jako dobrą radę, dzięki której to może zapisać się pan w historii tego kraju bardzo pozytywnie. W przeciwnym razie w bardzo krótkim okresie stanie się pan największym wrogiem społeczeństwa.

Beata Szydło – tu zaczyna się przyczyna mojej mgły na oczach, o której pisałem we wcześniejszym poście. Pani Beata może podzielić a w zasadzie już dzieli los Marcinkiewicza, pomimo tego, że jeszcze nie jest oficjalnie premierem a nawet, kiedy zostanie premierem to z rękawów i nogawek pani Beaty dostrzegam jakieś odstające sznurki a za plecami widzę czarną kotarę za którą ktoś stoi, tylko kto to jest? Czyżby Wielki Szu? Który to już ma na biurku wypowiedzenie dla Beaty, o którym to również już wcześniej pisałem.

Same relacje pomiędzy Kaczyńskim a Szydło będą (w miarę) do przełknięcia. Problem się zaczyna pojawiać przy okresie, w którym widzę jedynkę na początku a kończy się zerem jak cyfra, 10 o której już wspominałem odnosząc się do stanu zdrowia Kaczyńskiego. Ponieważ najbliższe dziesięć miesięcy jest bardzo niestabilne i zmienne, to sadzę, że taki tylko czas (maksymalnie) daję na możliwość współpracy obu politykom. Ale poczekajmy i zobaczmy, co przyniesie nam 10 i 12 listopad.

Rozwiewając wątpliwości - na czym większości politykom PiSu zależy? Czy na ojczyźnie czy na władzy i kasie? Stwierdzam jednoznacznie, że jak wszystkim w kuluarach sejmu… na KASIE! A polityka i kraj? No cóż dzięki niej można zarobić, więc… JJJ

Teraz mała niespodzianka. Czy zastanawialiście się Państwo, jaką rolę w przyszłości szykuje Wielki Szu dla Marty Kaczyńskiej?


Do nowego rządu jeszcze powrócę przepowiadając jego skuteczność i pracę oraz dotrzymanie słowa wyborcom.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Archiwum bloga